Wisła Tourist Service

notebook (0)
    
Home Page » Attractions in the city » Museums Wisła » Izba Spadochroniarza
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 
 
 

Recommended accommodation

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Izba Spadochroniarza

address
Izba Spadochroniarza
Przylesie 1
43-460 Wisła
contact
tel. 33 855 13 53

category
Museums,
 
Izba Spadochroniarza
View the photo gallery
 

Izba Spadochroniarza to miejsce zupełnie wyjątkowe, które zostało otwarte dokładnie 15 lutego 2003 roku. Inicjatorem i twórcą Izby jest Piotr Wybraniec. Ów twórca Izby Spadochroniarza udostępnia zwiedzającym duże zbiory, które mają związek z polskim spadochroniarstwem zarówno cywilnym jak i wojskowym. Założyciel Izby jest członkiem Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Komisji Spraw Tradycji i Historii Spadochroniarzy.

Najstarsze eksponaty znajdujące się w Izbie Spadochroniarza pochodzą z okresu XX-lecia międzywojennego. Wiele eksponatów ma również związek z okresem drugiej wojny światowej, są to w szczególności przedmioty z alianckiej operacji powietrzno-desantowej pod Arnhem.

Reszta zbiorów doskonale pokazuje insygnia noszone także współcześnie. Poza wieloma odznakami oraz naszywkami możemy obejrzeć również mundury (między innymi te ostatnio noszone w Iraku), śpiwory, plecaki i wiele innych.

W Izbie znaleźć można również różne liczne dokumenty, wiele cennych zdjęć z czasów drugiej wojny światowej, wspaniałe pamiątki po generale Sosabowskim.

Twórca Izby Spadochroniarza, Piotr Wybraniec wydał na temat spadochroniarstwa dwie książki takie jak "Odznaki beretowe wojska polskiego" i "Z powietrza, lądu i morza". Są to biografie żołnierzy jednostek specjalnych z czasów drugiej wojny światowej, którzy związani byli ze Śląskiem Cieszyńskim.

Wizyta w tym wspaniałym muzeum to nie tylko sposób na inne, ciekawe spędzenie czasu, ale również wyjątkowa lekcja historii. Istnieje możliwość zorganizowania prelekcji dla grup zorganizowanych.

comments
 
In the vicinity
 
 
 
 
For a weekend
Conferences, trainings
Integration events
For active people
With family
more »
 

Weather in Wisła

temp.
0 °C
rain 0.0 cm
snow 0.0 cm
wind 0 kmph
  details »
 
 

Statistics


guests online: 9
todays visitors: 129
total visits: 3029991
from: 2012-10-11
generation time: 0.21
 
 

See also


 
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
All rights reserved.
Wisła - we present hotels, accommodation, spa, attractions and much more...
Hotelisko.pl