Wisła Tourist Service

notebook (0)
    
Home Page » Attractions in the neighbourhood » Walking routes and promenades » Szlak Źródlany
Rekreacja w Wiśle
Atrakcje w Wiśle
 
 
 

Recommended accommodation

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Wisły
E-mail
 
 

Szlak Źródlany

category
Walking routes and promenades,
 
Szlak Źródlany
View the photo gallery
 

Szlak Źródlany zaczyna się na ulicy Grażyńskiego, a dalej przecina rzekę Wisłę w pobliżu stacji Ustroń Zdrój. Musimy udać się na zakręcie za postem, gdzie będziemy skręcać w prawo i iść drogą zrobioną z kostki brukowej. Kiedy dotrzemy do ulicy Sanatoryjnej zauważymy, że szlak poprowadzi nas w dół i pójdziemy ścieżką pod mostem.

Dalej pójdziemy przez las i wzdłuż malowniczego potoku o nazwie Gościeradowiec i dotrzemy do Źródła Żelazistego pochodzącego z roku 1884. Niedaleko mieści się kilka ławeczek, gdzie możemy usiąść i odpocząć przed dalszą drogą. Kiedy już nabierzemy sił udamy się przez mostek nad potokiem i pójdziemy w górę. Kiedy wyjdziemy z lasku musimy skręcić w lewo. Wtedy też będziemy mijać zabudowania i kolejny raz wejdziemy w las, w którym dostrzeżemy dwa mostki z drewna zlokalizowane nad potokiem. Niedaleko za mostkami dotrzemy do drogi asfaltowej. Tutaj znajdziemy drogowskaz, który nas pokieruje do Źródła Karola. W tym miejscu możemy wybierać pośród dwóch opcji dalszej wycieczki. Jedna z nich poprowadzi nas dalej drogą asfaltową i jest to droga krótsza i łatwiejsza. Druga opcja to droga przez las, która jest trudniejsza i dłuższa. Jeśli wybierzemy tę drogę powinniśmy szczególnie uważać przy samym końcu, gdyż będzie bardzo stromo, a droga będzie usłana wystającymi korzeniami i kamieniami.

Wspomniane Źródło Karola mieści się dość głęboko w lesie, w malowniczej dolince. Tutaj również możemy usiąść na ławeczce i odpocząć. Warto również napić się wody ze źródła. Warto wybrać się na wycieczkę Szlakiem Źródlanym ponieważ jest on uznawany za jeden z atrakcyjniejszych i bardziej malowniczych szlaków w Ustroniu i okolicy, główni z racji tego, że kilka razy będziemy przechodzić przez fascynujące górskie potoki.

» source: Szlak Źródlany
comments
 
In the vicinity
 
 
 
 
Christmas
New Year`s Eve
For a weekend
Conferences, trainings
Integration events
more »
 

Weather in Wisła

temp.
0 °C
rain 0.0 cm
snow 0.0 cm
wind 0 kmph
  details »
 
 

Statistics


guests online: 8
todays visitors: 458
total visits: 2618353
from: 2012-10-11
generation time: 0.18
 
 

See also


 
© 2007-2020 NaszaWisla.pl
All rights reserved.
Wisła - we present hotels, accommodation, spa, attractions and much more...
Hotelisko.pl